مطالب آموزشی

مراحل پنچرگیری ماشین + راهنمای جامع

امداد خودرو ایران تکنیک

پنچر شدن لاستیک ماشین می تواند یک سفر جاده ای به یاد ماندنی را در عرض چند دقیقه خراب کند. در جاده ها و بزرگراه ها، دسترسی به تعمیرگاه ماشین دشوار است. بنابراین، یادگرفتن پنچرگیری ماشین برای هر راننده ای ضروری است. در اینجا، ما چند راه آسان برای تعمیر لاستیک پنچر شده را به شما خواهیم گفت. لاستیک های پنچر به دلیل شرایط نامناسب جاده و خیابان ایجاد میشوند. اجسام تیز مانند میخ یا یک تکه شیشه شکسته ممکن است به لاستیک وسیله نقلیه شما آسیب برساند. زمانی که در حال رانندگی از خارج از محدوده شهر هستید و به مکانیک دسترسی ندارید، پنچر شدن خودرو می‌تواند برای شما چالش برانگیز باشد. پنچر شدن لاستیک می تواند به رینگ های خودرو آسیب برساند و همچنین ممکن است باعث تصادف شود. با این حال، پنچرگیری لاستیک ماشین چندان دشوار نیست و بهتر است که هر راننده آن را بداند کافیست مراحل پنچرگیری ماشین را بدانید. همچنین، پنچرگیری ماشین توسط خودتان می‌تواند در زمان و هزینه شما برای یافتن تعمیرگاه یا حمل وسیله نقلیه خود به گاراژ صرفه جویی کند. هر راننده باید کیت پنچر برای خودرو خود تهیه کند تا بتواند هنگام وقوع این اتفاق، لاستیک پنچر شده را تعمیر کند.

راهنمای تعویض لاستیک پنچر خودرو

شما می توانید با انجام گام به گام مراحل زیر لاستیک پنچر شده ماشین خود را تعمیر کنید. توجه به این نکات به شما کمک می کند حتی اگر تجربه ای هم ندارید به سادگی بتوانید لاستیک پنچر خودروی خود را تعویض کنید. در صورتی که موفق به این کار نشدید و یا فرصت کافی برای این کار را ندارید می توانید با امداد خودرو مشهد تماس بگیرید تا کارشناسان ما در اسرع وقت این کار را برای شما انجام دهند.

مرحله 1: محل آسیب دیده چرخ را تعیین کنید. اولین قدم این است که ببینید آیا بر روی  لاستیک سوراخ قابل مشاهده وجود دارد یا خیر. سعی کنید با نگاهی دقیق تر به لاستیک متوجه شوید که آیا لاستیک سوراخ شده است یا خیر. همچنین شما می توانید لاستیک را باد کنید تا سوراخ را پیدا کنید. راهکار دیگر این است که آب مخلوط شده با صابون ظرفشویی را اسپری کنید تا ببینید آیا حباب هایی از لاستیک خارج می شود یا خیر. اگر نمی توانید محل سوراخ شدن لاستیک را پیدا کنید، می توانید لوله را بررسی کنید تا ببینید آیا پارگی یا بریدگی روی آن وجود دارد که منجر به پنچری شده است. هنگامی که ناحیه آسیب دیده را پیدا کردید، همان را با یک برچسب یا نوار رنگی علامت بزنید.

مرحله 2: چرخ را بردارید. در مرحله دوم باید مهره های چرخ را با یک آچار باز کنید تا بتوانید لاستیک را جدا کنید. قبل از بلند کردن ماشین با پایه جک، باید پیچ ​​ها را باز کنید وگرنه ممکن است ماشین تعادل خود را از دست بدهد. پس از اتمام باز کردن مهره ها، می توانید ماشین را با استفاده از پایه جک بالا ببرید.

مرحله 3: لوله را بردارید. در مورد لوله لاستیک، می توانید ابتدا سوپاپ را باز کنید و سپس لوله را جدا کنید. اگر سوراخ قابل مشاهده نیست، باید لوله را باد کرده و آن را در آب فرو کنید تا محل سوراخ را پیدا کنید. اگر تشت یا ظرفی بزرگ ندارید، می توانید با استفاده از بطری آب را روی لوله بریزید تا ناحیه آسیب دیده را پیدا کنید. همچنین، اگر زمان یا منابع کافی برای یافتن محل سوراخ و تعمیر آن ندارید، باید یک لوله یدکی همراه ماشین داشته باشید.

مرحله 4: رفع پنچری. می توانید یک برچسب روی ناحیه سوراخ شده بچسبانید که سوراخ را برطرف می کند. اگر ماشین شما دارای لاستیک تیوبلس است، می توانید از یک درپوش برای بستن ناحیه سوراخ شده استفاده کنید. برای قرار دادن آسان درپوش، میتوانید از چسب یا سیمان پلاستیکی استفاده کنید. هنگامی که درپوش را اعمال کردید، آن را به مدت 2 دقیقه ثابت نگه دارید تا چسب خشک شود. می توانید درپوش اضافی را که بالای سطح لاستیک می آید جدا کنید.

مرحله 5: لاستیک را باد کنید و دوباره بررسی کنید. پس از تعمیر لوله یا لاستیک سوراخ شده، باید لاستیک/لوله را باد کنید و دوباره آن را در آب فرو کنید تا بررسی کنید که آیا سوراخ رفع شده است یا خیر. اگر همچنان حباب‌هایی را مشاهده می‌کنید که بالا می‌آیند، ممکن است سوراخ‌های متعددی در لاستیک وجود داشته باشد یا پنچرگیری به درستی انجام نشده باشد. در چنین حالتی، ممکن است لازم باشد کل فرآیند را دوباره انجام دهید. برعکس، اگر حباب‌های هوا را در حین بررسی مجدد لاستیک مشاهده نکردید، میتوانید پیش بروید و لاستیک را به چرخ نصب کنید.

مرحله 6: در نهایت، می توانید لاستیک را با فشار مناسب باد کنید و چرخ را با استفاده از جک کف و آچارها دوباره نصب کنید.

روند رفع پنچری لاستیک آنقدرها هم که به نظر می رسد دشوار نیست. دانستن همین موضوع در مواقع سخت به شما کمک می کند. با این حال، لازم است که ابزارها و راه حل های لازم را همیشه به همراه داشته باشید تا در زمان نیاز از دانش خود استفاده کنید و مشکل خود را حل کنید. پنچرگیری سیار در مشهد یکی از خدماتی است که مجموعه امداد خودرو مشهد ایران تکنیک انجام می دهد. بنابراین اگر چنانچه نتوانستید مشکل را حل کنید، می توانید با ما تماس بگیرید تا مکانیک سیار مشهد به شما کمک کند.. تلاش مجموعه ما بر این است تا بدون فوت وقت به کمک شما آمده و در حل مشکلات ماشینتان به شما کمک کند.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *