سیم کشی سیار خودرو

سیم کشی خودرو به مجموعه سیم‌هایی گفته می‌شود که برای انتقال انرژی الکتریکی و ارتباط بین اجزای مختلف اتومبیل استفاده می‌شود. در واقع این مجموعه شامل سیم‌هایی می‌شود که از باتری تا موتور، ترموستات، سیستم روشنایی، سیستم صوتی، سیستم تهویه و سایر اجزای خودرو کشیده شده است. این سیم‌ها معمولاً با یکدیگر توأمان در یک بسته و با اتصالاتی به هم متصل شده‌اند. سیم کشی خودرو یکی از بخش‌های مهم اتومبیل محسوب می‌شود که برای عملکرد صحیح و ایمنی آن بسیار حائز اهمیت است.

سیستم سیم کشی خودرو متشکل از اجزای اصلی سیستم برقی انواع خودروها است. با توجه به نوع خودرو و سیستم برقی آن، سیم پیچی خودرو میتواند ساده یا پیچیده باشد. بدین ترتیب ، همه  سیستم برقی خودروها جهت توزیع نیرو تولیدی خود از سیم ها استفاده می‌نمایند . این بخش مثل اجزای حیاتی بدن عمل می‌کند، مانند عروق خون‌رسانی که اکسیژن و مواد غذایی را با کمک پمپاژ قلب به تمام اعضای بدن می‌رساند؛ سیم‌ها نیز برق تولیدی دینام را به تمامی اجزای برقی می‌رسانند و آن‌ها را تغذیه می‌کنند. بناباین بدون حضور و فعالیت بی‌نقص آن‌ها، برق تولیدی دینام هدر می‌رود و بلااستفاده می‌شود؛ ضمن اینکه اجزا و قطعات برقی خودرو نیز کارایی لازم را نخواهند داشت. سیم کشی خودرو  شامل سیم ها، فیوزها و اتصالات می شود که هرکدام از این اجزا جهت کارآیی مطلوب، بایستی ویژگی های خاص خود را داشته باشند تا دارای طول عمر و دوام و بقای بیشتر در هر وسیله ای باشند.

سیم کشی سیار خودرو در مشهد

اگر ایرادی در سیستم برق خوردرو پیدا شود، خودرو نمی‌تواند حرکت کند و برای جلوگیری از خطر بهتر است آن را روشن نکنید. در چنین حالتی شما نیاز به سیم کشی سیار دارید تا مشکل خودروی را شما قبل از آنکه آسیبی ببیند برطرف کند. مجموعه امداد خودرو مشهد ایران تکنیک با همکاری متخصصین و مکانیک های مجرب این امکان را در شهر مشهد فراهم آورده است  تا در مواقع ضروری به شما یاری برسانند. خدمات ما شامل تمام ایراداتی می شود که برای سیم کشی خودرو اتفاق می افتد.

سیمکشی سیار در مشهد

خدمات تعویض و تعمیر سیم کشی سیار خودرو  در مشهد

شرکت امداد خودرو ایران تک با داشتن مکانیک‌هایی مجرب  در تمام بخش‌های سیمکشی خودرو می‌تواند مشکل برق ماشین شما را رفع کند. یکی از مهمترین بخش‌های تعمیر سیمکشی ماشین عیب‌یابی آن است که متخصصان امداد خودرو ایران تک با عیب‌یابی سریع و دقیق در وقت و هزینه‌های شما صرفه جویی می‌کند. سیمکشی سیار ماشین های سبک و سنگین با کادری مجرب تخصص مجموعه ایران تکنیک است. مجموعه خدماتی که توسط مجموعه ما در این رابطه انجام می شود به قرار زیر است:

 1. نصب سیم کشی خودرو با استانداردهای بالا
 2. بررسی و تشخیص اشکال در سیم کشی خودرو
 3. تعمیر سیم کشی سیار خودرو با استفاده از قطعات اورجینال
 4. خدمات تخصصی سیم کشی خودرو برای انواع خودروها
 5. رفع مشکلات برقی و الکترونیکی در سیم کشی خودرو
 6. بهبود عملکرد سیم کشی سیار خودرو و افزایش ایمنی رانندگی
 7. تأمین قطعات؛ تمام قطعات مورد نیاز سیمکشی با نازل‌ترین قیمت و بهترین کیفیت برای شما تأمین می شود.

به یاد داشته باشید سیم کشی برق خودرو یکی از تخصصی ترین و مهندسی ترین بخش های تعمیرات و خرابی های خودرو ها می باشد که در صورت سپردن به مهندسین و سیمکش های نامعتبر ممکن است دچار تغییراتی در سیستم داخلی و مشکلات برقی برای ماشین خود شوید

 

رایج ترین مشکلات سیستم سیم کشی خودرو چیست؟

 • مشکل جعبه‌ی فیوز: وسیله‌ای حفاظتی است که در مدارهای الکتریکی و الکترونیکی کاربرد دارد و آن‌ها را در برابر افزایش غیرمجاز جریان الکتریکی محافظت می‌کند. مشکل در سیمکشی خودرو ممکن است فیوز را بسوزاند و برق ماشین قطع شد.
 • مشکل باتری: معمولا زمانی که خودرواستارت نمی‌خورد اما برق کمی پشت آمپر می‌آید، نشان دهنده نقص در باتری است. اما اگر کلا برق پشت آمپر نیاید، احتمالا سر باتری آسیب دیده باشد
 • مشکل در شمع‌های خودرو: شمع ها جرقه ای را ایجاد می کنند که محلول بنزین و هوا را در محفظه احتراق خودرو شما مشتعل می کند. اگر هر زمان که دنده را عوض می کنید، متوجه شدید که خودرو قدرت خود را از دست می دهد، احتمال زیادی وجود دارد که شمع ها معیوب بوده و نیاز به تعویض داشته باشند.
 • مشکل دینام: دینام معمولا به عنوان قلب سیستم الکتریکی خودرو شناخته می شود که نیرو را به قسمت‌های مختلف ماشین انتقال می‌دهد. دینام باتری ماشین هم شارژ می‌کند. اگر دینام خراب شود، ممکن است متوجه چراغ های کم نور شوید و رادیو خودرو کار نکند. بنابراین، باید گفت که دینام سیستم شارژ خودرو بوده که از انرژی مکانیکی خودرو برای شارژ باتری و همچنین برای کار با قطعات مختلف الکتریکی مانند چراغ های داشبورد، چراغ های جلو و عقب خودرو، برق تولید می کند.
 • اتصالی سیمکشی خودرو: اگر متوجه بوی ذوب یا سوختن پلاستیک شدید، این می تواند نشان دهنده این باشد که سیم کشی شما کوتاه و تا حدی گرم شده که عایق اطراف آن ذوب می شود. نادیده گرفتن این موضوع می تواند منجر به آتش سوزی ماشین شما شود، حتی زمانی که در حال رانندگی با آن هستید. به این دلیل که سیم های شل یا کوتاه می توانند باعث آتش سوزی شوند. اگر متوجه بوی سوختن پلاستیک شدید یا دود از ماشینتان می آید، فورا رانندگی را متوقف کنید و وسیله نقلیه خود را تعمیر کنید. بنابراین، بهترین راه برای رفع مشکلات سیم کشی این است که یک مکانیک مجرب آن را بررسی کند.

بیشتر بخوانید: چک لیست کامل چکاپ ماشین قبل از سفر

قسمت های مختلف سیمکشی خودرو

دینام: تولید کننده انرژی برق خودرو 

باتری:منبع اصلی ذخیره برق 

کوئل: تقویت برق باتری 

دلکو: توزیع برق کوئل بین شمع ها 

شمع:تولید جرقه در شمع

وایر شمع: سیم های عایقی که برق را به شمع می رساند

آفتامات:تنظیم و منظم کردن ولتاژ برق دینام

فیوز: جلوگیری از اسیب های برق

سوکت: رابیط بین قطعات و سیم ها

مزایای سیم کشی سیار مشهد

با مراجعه کارشناسان ما / شما نیازی به حمل خودرو توسط یدک کش ندارین و ضمن اینکه در وقت و هزینه شما صرفه جویی می شود از یکسری مکشلات ناشی از روشن بودن خودرو و امکان خرابی خودرو در امان خواهید بود.

مجموعه امداد خودرو ایران تکنیک در ارسال مکانیک و سیمکش سیار در مشهد  بالاترین درصد رضایت کاربران را داشته است، چرا که خدمات  مجموعه‌ی ما  با بهترین کیفیت و پایین‌ترین قیمت به مشتریانمان ارائه می‌شود و هر متخصص در اسرع وقت خود را به محل می رساند.  ما با تکیه بر تجربه، تخصص و تعهد کارشناسان و تکنیسین های خود، همراه شما هستیم. کافیست با ما تماس بگیرید.

مقالات آموزشی
دیدگاهی ثبت نشده است.
دیدگاه خود را ثبت نمائید

* نظرهایی که حاوی توهین است، منتشر نمی شود.

* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

همزمان با تائید انتشار نظر، به من اطلاع داده شود.